Ajans Sakinleri

Ajans sakinlerinin ruh halleri değişkendir. Ortalama 1 sene aynı yerde çalışan bir insan, 10 ve üzeri istifaya şahit olur. Bu durum o kadar çok yaşanır ki bir kaç sene içerisinde sektör de bulunan herkesi tanımaya başlarsınız. Tanımasanız bile mutlaka bir arkadaşınızın arkadaşı çıkacaktır.

Bu duruma ajans patronları çeşitli yöntemler geliştirir. İstifa etmiş birine verilen bin bir türlü vaad, maaş yükseltme politikaları, poh poh lama v.b türde davranışlar sergiler. Bunlarla tatmin olmayan öfkeli genç, soluğu çoktan başka bir ajansta almıştır. Ancak, bu mutluluğu çok sürmeyecektir. Bir kaç ay sonra gıybete düşer ve kendi kendini gaza getirir, yine istifa eder ..

Ajansların isimleri uzay boşluğunda çalkalanmaya başlar. Herkes her şeyi biliyordur. Bilmese bile mutlaka bilen birisini tanıyordur.

Tüm şartlar göz önüne alındığında ortalamanın üzerinde kalan ajanslar bu yorucu süreçte alkışları toplayacaktır. Bununla da yetinmeyip tüm gençlerin rüyalarını süsleyecektir.

Açtıkları iş ilanlarında biraz daha zorlasa tek başına ajans olabilecek insanları ararlar. Kendilerine başarılar diliyorum.

Bir sonra ki yazı da görüşmek üzere ..

P.S: 1 senede 40 istifa görmüş biri olarak, tecrübelerim üst düzeydir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s